03 Października 2022 01:32:53


Nawigacja
· STRONA GŁÓWNA
· coś o mnie
· Linki
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj

SZKOLNE
· Regulamin Pracowni
· Algorytmika
· Budowa komputera
· Edytory tekstu
· Arkusze kalkulacyjne
· Pokazy multimedialne
· Grafika
· Programowanie
· Bazy danych
· Sieci komputerowe
· ZALICZENIE
· matura z informatyki
· it-szkoła
· Wycieczki
· Multimedia w praktyce
· TESTY on-line
· do poczytania
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wycieczki
WYCIECZKI SZKOLNE

Oświadczenie rodzica - zgoda na udział w wycieczce (plik do pobrania).


KLASA 2014- 2017

2016-09 wycieczka w Pieniny.

Wrzesień jak się okazuje od kilku lat, to najlepszy miesiąc na wyprawę w góry. Wycieczka udana, pogoda wyśmienita.
dzień 1. Przyjazd do miejscowości Jaworki. Wejście przez wąwóz Homole na Wysoką i powrót pieszo szlakiem do Szczawnicy, następnie autokarem do pensjonatu.
dzień 2. Rano start z Krościenka i zaliczamy Sokolicę, później Trzy Korony. W drodze powrotnej "spływamy" Dunajcem do Szczawnicy, następnie spacerkiem do Krościenka do pensjonatu na zasłużoną obiadokolację.
dzień 3. Wyjazd rano do Niedzicy. Parkujemy pod zaporą i idziemy na zwiedzanie elektrowni wodnej. Trafiliśmy świetnie bo byliśmy świadkami uruchomienia turbogeneratora. Po zwiedzaniu elektrowni pojechaliśmy do Czorsztyna na chwilkę relaksu. Każdy miał czas aby nabyć pamiątki oraz zwiedzić zamek Czorsztyn. W godzinach południowych po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Kraśnika.

FILM z WYCIECZKI

FOTOGALERIA
http://andrzej.edu.pl/albumy/2016_PIENINY/dzien_2/slides/IMG_20160929_145826.jpg

KLASA 2011- 2014

2012-09 wycieczka w Tatry.

"Okiem ucznia" krótka relacja Mateusza z naszej wycieczki:
" W dniach 25, 26, 27 września 2012r. klasa II „ e” zorganizowała wycieczkę krajoznawczą w Tatry. Opiekunami byli: p. Andrzej Łukasik , p. Robert Strzyż, p.Waldemar Gryta oraz p. Anna Pędziwiatr.  Początek był trudny . Wyjazd około godziny 2 w nocy  i  6-ścio godzinna podróż sprawiły że każdy z uczestników odczuwał zmęczenie i trudno było sobie wyobrazić całodniowe chodzenie po górach. Około godziny 8:00 dotarliśmy do Zakopanego, a  stamtąd udaliśmy się do Doliny Kościeliskiej. To był nasz punkt startowy.  Początkowo pogoda nie sprzyjała, ale później było już coraz lepiej. Idąc Doliną Kościeliską podziwialiśmy piękne krajobrazy. Udaliśmy się do Jaskini Smoczej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Głównym punktem pierwszego dnia wycieczki był Ornak ( ok.1854 m.n.p.m ) . Trasa nie była dość łatwa , ale wszyscy dali radę. Widoki były wspaniałe, ale cóż trzeba było wracać przez Dolinę Chochołowską. Wieczorem czekała na nas pyszna kolacja i wiele atrakcji.
Następnego dnia  zdobywaliśmy Szpiglasową Przełęcz ( 2100 m.n.p.m ). Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy idąc drogą prowadzącą w stronę Morskiego Oka. Później  udaliśmy się do Doliny Pięciu Stawów, a na koniec do Morskiego Oka. Warunki były trudne z powodu silnego wiatru.  Sam szlak również nie należy do najłatwiejszych, ale opłacało się trochę zmarznąć ,żeby zobaczyć krajobraz Tatr.  Ale jak twierdził  kierownik wycieczki był to najtrudniejszy punkt naszej wycieczki.
Ostatniego dnia wybraliśmy się na Murowaniec . Trasa nie była już tak zaawansowana a liczyły się jedynie chęci.  Idąc pieszo przez Kuźnice podziwialiśmy krajobraz i Muzeum Tatrzańskiego Parku  Narodowego.  Widzieliśmy  również najstarszą chatę góralską z XVIII w. i wiele innych ciekawych pomników przyrody. Na Murowańcu widoki przepiękne, a sam Murowaniec przypomina nieco Mur Chiński. Udaliśmy się również do schroniska, a każdy kto chciał mógł pójść nad Czarny Staw . Po powrocie do pensjonatu spakowaniu bagażów  i ostatniej kolacji udaliśmy się na Krupówki, gdzie każdy mógł kupić  pamiątki z Zakopanego a w szczególności oscypka. Około godziny 19:30 wyjechaliśmy z Krupówek. Tatry żegnały nas deszczem. Uczestnicy byli zadowoleni z wycieczki , pełni przeżyć ze smutkiem opuszczali zimową stolicę Polski. Miejmy nadzieję, że za rok uda nam się zorganizować  kolejną, tak wspaniałą wycieczkę.
Opracował :
Mateusz Dudziak"

Czy coś można dodać? Otóż w pierwszym dniu w czasie powrotu Doliną Chochołowską zaistniała sytuacja "zasłabnięcia kilku chłopców z klasy 2e" przy postoju wypożyczali rowerów. Chłopcy tak opadli z sił, że wydaliby każde pieniążki aby tylko wsiąść na rowerek... wygoda. Drugiego dnia z powodu kontuzji dwie dziewczyny również z naszej klasy, miały okazję przejechać się powozami do i z Morskiego Oka.

Dla przypomnienia przedstawiam krótki program, skrócony w trzecim dniu przez kontuzje i w większości brak sił oraz chęci ze strony uczniów, podkreślam "ze strony uczniów". :)

dzień 1.
Start - Dolina Kościeliska, Wąwóz Kraków, Smocza Jama, schronisko na Hali Ornak, (Smerczyński Staw), Iwaniacka Przełęcz (1459m), Suchy Wierch Ornaczański (1832m), ORNAK (1854m), Siwe Skały (1867m), Siwa Przełęcz (1812m), Siwy Zwornik (1965m) - granica Polsko-Słowacka, Dolina Starorobociańska, Dolina Chochołowska, upragniony parking z autokarem :) .

dzień 2.
Start - Palenica Białczańska, Wodogrzmoty Mickiewicza, Dolina Roztoki, schronisko w Dolinie Pięciu Stawów, Szpiglasowe Perci, SZPIGLASOWA PRZEŁĘCZ (2110m), schronisko przy Morskim Oku,
Palenica Białczańska - jeszcze bardziej upragniony parking z autokarem :) .

dzień 3.
Start z miejca noclegowego - Olcza, Kuźnice, Dolina Jaworzynki, Przełęcz między Kopami (1499m), hala Gąsienicowa, schronisko Murowaniec, Czarny Staw Gąsienicowy, Murowaniec, Przełęcz między Kopami (1499m), Skupniów Upłaz, Kuźnice, Olcza - wymarzony obiad i na Krupówki :) .

Nie udało się zrealizować, wraz z grupką chętnych(restza odpoczywała w schronisku),  wyjścia na Karb (1853m). Dzieliło nas 40 minut wyjścia na szczyt, ale ze względu na opóźnienie czasowe zrezygnowaliśmy z podejścia.Już blisko do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów

Zejście ze Szpiglasowej w stronę schroniska nad Morskim Okiem


http://www.andrzej.edu.pl/albumy/2012-tatry/folderimage.jpg
WARTE UWAGI
Facebook
Wygenerowano w sekund: 0.01 5,585,927 Unikalnych wizyt